Als jij gaat winkel en je hebt niet veel tijd.
Ben jij dan iemand die je laat verleiden aan voorgesneden groeten en geschilde aardappels.
En kipfilet in stukje gesneden.
Want je hoeft helemaal niets meer te doen buiten het bakken in de pan.
Lekker gemakkelijk.
Maar we zouden beter eens nadenken, en het zelf snijden.
Want hieronder geef ik enkele voorbeelden van het prijsverschil.

In enkele minuten zijn die champignons toch gesneden en je bespaart.
Je bespaart op een bakje champignons € 0,34.
Ik hoor je al denken dat is toch niet zoveel.
Maar eet je dit wekelijks dan bespaar je € 17,68 per jaar

Wanneer je fruit koop, denk er ook aan om seizoensfruit te kopen.
Dit is altijd voordeliger.
En wanneer je seizoensfruit koopt komt het meestal van bij je uit de buurt, waardoor het ook nog eens lekkerder smaakt.

Eten jullie 500gram aardappelen?
Nee.
Hier worden ook niet zoveel aardappelen gegeten, dus de rest van de voorgekookt aardappelen bewaren tot de volgende week.
Dat zal niet lukken.
Maar de ongeschilde aardappelen, zullen de week nadien nog even lekker zijn.

Een stukje vlees snijden, vraag toch maar enkele minuten tijd.
Ik kan hier nog blijven mee doorgaan, maar je snap mijn standpunt nu.

Eet jij ook graag wortelspaghetti.
Met een spiraalsnijder of mandoline maak jij zelf binnen enkele minuten de wortel om tot spaghetti.
Heb je geen spiraalsnijder of mandoline, maar eet je wortelspaghetti wekelijks.
Overweeg dan om te investeren in een spiraalsnijder of mandoline aan te schaffen.
Bovendien zijn de voorgesneden producen veel minder lang houdbaar.
Waardoor je terug iets rapper moet weg gooien.
En we gooien ons kleingeld toch ook niet in de vuilnisbak.
En je bespaart niet alleen op de portemonnee.
Je bespaart ook nog eens op de hoeveelheid verpakkingsmateriaal.
Goed voor het milieu.
Oké het zijn misschien niet zo’n grote verschillen.
Maar reken het eens uit wat het op jaarbasis scheelt.
Dat zijn toch al leukere bedragen.
Koop jij in de toekomst nog voorgesneden producten?
Of denk je er toch nog even bij na.